Boltu i Jamajci novo zlato u Pekingu, SAD-u uzeli srebro!

Jamajka je slavila u štafeti 4x100 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu. SAD je bio drugi, ali je nakon utrke diskvalificiran. Kinezima ide srebro, Kanadi bronca...

Jamajka je obranila naslov olimpijskog i svjetskog prvaka. Usain Bolt i društvo osvojili su novo zlato u štafeti 4X100 metara s vremenom 37.36 sekundi, drugi su bili Amerikanci, a treći Kinezi. No ubrzo se taj poredak malo izmijenio.

SAD je nakon utrke diskvalificiran zbog pogrešnog preuzimanja štafete (izvan dopuštenog prostora) pa su Kinezi osvojili srebrnu medalju, a Kanađani, koji su bili četvrti, ušli su na postolje s brončanom medaljom.

REUTERS/PIXSELL

Usain Bolt osvojio je treću zlatnu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu. Nakon pobjeda na 100 i 200 metara, a Justin Gatlin još jedanput mu je gledao u leđa.

Jamajci zlato i u ženskoj štafeti

Jamajka je slavila i u ženskoj štafeti 4x100 metara.

Trkačice iz Jamajke osvojile su zlato s vremenom 41.07 ispred SAD-a i Trinidada i Tobaga.

Kanada "lucky loser"

Kinezi su oduševili svoje navijače sa srebrom, a Kanađani su posebna priča. Na prošlom Svjetskom prvenstvu u Moskvi u štafeti 4x100 metara također su bili četvrti. No nakon diskvalifikacije Britanaca, osvojili su broncu.

Na Panameričkim igrama u lipnju ove godine Kanada je osvojila zlato u štafeti 4x100 metara ispred Amerikanaca. No onda su njih diskvalificirali, a SAD je osvojio zlato.