Cedevita izgubila u Mitrovici, Cibona je osigurala ostanak

Košarkaši Cibone pobijedili su Sutjesku u Zagrebu 93-76, dok je Cedevita izgubila na gostovanju kod Mega Leksa 100-93 u nedjeljnim utakmicama 22. kola ABA lige

Košarkaši Cedevite u susretu su 22. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici 93-100 (24-17, 22-30, 23-25, 24-28).

Hrvatski je prvak čitavo drugo poluvrijeme hvatao zaostatak, a ključnom se pokazala situaciju četiri i pol minute prije kraja pri rezultatu 86-85 za domaći sastav. Tada je Pullen promašio polaganje za vodstvo Cedevite, a u protunapadu je Luwawu-Cabarrot napravio očiti prekršaj u napadu na Žganecu, ali suci su dosudili prekršaj Žganeca i priznali koš Luwawu-Cabarrota.

Takva odluka ražestila je klupu Cedevite koja je još dobila i tehničku pogrešku, pa je serijom slobodnih bacanja Mega Leks pobjegla na 92-85 i tu prednost zadržala do kraja.

Jacob Pullen je sa 25 koševa bio najefikasniji kod Cedevite, dok je Luwawu-Cabarrot ubacio 18 za Mega Leks. Cedevita je četiri kola prije kraja ligaškog dijela na omjeru pobjeda i poraza 16-6, dok je Mega Leks na 15-7. U borbi za pozicije od drugog do četvrtog mjesta je i Crvena zvezda s omjerom 15-6 uoči dvoboja s MZT-om u ponedjeljak.

Cibona je svladala nikšićku Sutjesku s uvjerljivih 93-76 (20-13, 26-25, 28-15, 17-23) u Draženovu domu. Domaćin je protiv crnogorskog predstavnika bio u prednosti tijekom čitavog dvoboja, a na poluvrijeme otišao s osam koševa viška.

Jedino krizno razdoblje dogodilo se početkom nastavka kada se Sutjeska primaknula na 48-47. No tada je krenula velika serija "vukova" od 26-3 kojom su se odvojili na 24 razlike (74-50) i odlučili pitanje pobjednika.

Ante Žižić s 19 koševa i 10 skokova bio je prvo ime Cibone, James Florence dodao je 18, dok je Nemanja Vranješ ubacio 18 za Sutjesku.

Ovom pobjedom Cibona se odvojila na tri pobjede više u odnosu na dvije momčadi sa začelja ljestvice, čime je praktički osigurala ostanak. Cibosi su sada na omjeru pobjeda i poraza 10-12, a Sutjeska na 7-15, kao i Tajfun.