Cedevita slavila plus 36 protiv moskovskog Dinama

Momčad Aleksandra Petrovića je pobjedom od plus 36 nad moskovskim Dinamom stigla na korak do plasmana u jednu od skupina Eurocupa...

Košarkaši Cedevite sjajnom su igrom u potpunosti deklasirali moskovski Dinamo 97-61 u prvoj utakmici kvalifikacija Eurocupa. Momčad Aleksandra Petrovića ovom je pobjedom stigla na milimetara do plasmana u jednu od skupina Eurocupa, teško je vjerovati da će za tjedan dana u glavnom ruskom gradu ispustiti plus 36. Cedevita je u Sutinskim vrelima otvorila dvoboj s nevjerojatnih 13-0 i više se nije osvrtala. Prvu je četvrtinu završila s prednošću 29-13, a do kraja utakmice razlika u korist zagrebačkog kluba samo je rasla. Domaćin je do poluvremena ubacio točno dvostruko više koševa (54-27), nakon treće četvrtine je prednost već iznosila više od 30 poena (80-48), a Zagrepčani se nisu opuštali do samoga kraja i konačnih 97-61 protiv momčadi koju vodi legendarni Sergej Bazarevič. Marino Baždarić je za Cedevitu ubacio 21 poen, Corsley Edwards ga je pratio s 18 koševa i sedam skokova, Dontaye Draper je dodao 15 poena, te po sedam uhvaćenih lopti i asistencija, a jednaki je broj koševa upisao i Vedran Vukušić (uz šest skokova). Kod Rusa je s 18 poena i 12 skokova najbolji bio Aleksej Žukanenko.