Červar: Dečki, hoćemo li igrati 7 na 6? Duvnjak i Cindrić: Ne!

Taktika je to koja je na Europskom prvenstvu u Hrvatskoj našoj reprezentaciji donijela samo loše stvari i mnoštvo primljenih golova na nečuvanu mrežu. Igrači su znali - to nam ne treba...

Manje od tri minute ostalo je do kraja utakmice. Rezultat je bio 24-24, Hrvatska je imala sav momentum ovog svijeta, a izbornik Lino Červar zvao je minutu odmora.

HRVATSKA - NJEMAČKA 25-24 Uplakani heroji: Karačić i Šego odveli Hrvatsku do polufinala!

Na njoj mu je sinula ideja da 'kauboji' napadnu 7 na 6. Taktika je to koja je na Europskom prvenstvu u Hrvatskoj našoj reprezentaciji donijela samo loše stvari i mnoštvo primljenih golova na nečuvanu mrežu.

I u tim presudnim trenutcima igrači su odlučili da to nikako nije pametna odluka. Na Linin upit Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić odmah su se oglasili s jednim jednostavnim, odlučnim - 'Ne!'

Odigrali smo sa svojim golmanom tamo gdje on treba i biti, zabili za 25-24, a potom je upravo taj golman spasio našu mrežu i odveo nas u polufinale. Korak do medalje...