Copa Sudamericana: U finale su prošli Goias i Independiente

Nakon što je u srijedu Goias s 2-1 bio bolji od Palmeirasa u brazilskom polufinalu nogometne Copa Sudamericane, istim rezultatom u finale je došao Independiente...

Argentinski je klub u četvrtak slavio protiv branitelja naslova, Liga de Quita, u uzvratnoj polufinalnoj utakmici južnoameričke inačice Europske lige i uz gol više na strani (u prvoj utakmici je bilo 3-2 za aktualne prvake) ušao u borbu za naslov.

Facundo Parra je u 26. minuti doveo Independiente u vodstvo koje je anulirao Juan Manuel Salgueiro. Početkom drugoga poluvremena Hernan Fredes postavio je konačnih 2-1.

Finale će, dakle, biti okršaj klubova koji se poprilično pate u nacionalnim ligama. Goias će, naime, sljedeće sezone preseliti u brazilsku Seriju B, dok Independiente u argentinskom prvenstvu ima tek 13 bodova iz 15 odigranih utakmica. Usporedbe radi, vodeći Estudiantes sakupio ih je dvadeset više.