Deportivo je uspio izbaciti Valenciju iz Kupa kralja...

Deportivo, Osasuna i Racing priključile su se Celti iz Viga u četvrtfinalu španjolskog Kupa kralja. Valenciji nije pomoglo ni vodstvo od dva gola...

Deportivo je na svom Riazoru odigrao 2-2 protiv Valencije, što mu je bilo dovoljno za prolaz jer je na Mestalli u prvom dvoboju slavio s 2-1. Valencia je odlično krenula u uzvratni dvoboj, te je s dva gola srpskog napadača Nikole Žigića, u 10. i 29. minuti, stigla do vodstva 2-0, što joj je bilo dovoljno za ukupni uspjeh. No, domaćini su se uspjeli vratiti u utakmicu, a Filipe u 49. i Rodriguez u 71. minuti bili su strijelci za konačnih 2-2. Prvoligaš Racing iz Santandera odigrao je bez golova protiv trećeligaša Alcorcona, momčadi koja se proslavila jer je u prethodnoj rundi izbacila slavni Real, kojeg je ponizila pobjedom 4-0 na domaćem terenu. Racing je ipak prošao među 8 najboljih, s obzirom da je u prvoj utakmici slavio u gostima s 3-2. Osasuna je u Pamploni pobijedila drugoligaški Hercules 1-0, te je prošla dalje zahvaljujući golu u gostima. U prvoj utakmici Hercules je pred svojim navijačima bio bolji s 2-1. Pogodak odluke u uzvrazu za Osasunu je postigao Masoud u 48. minuti. Podsjećamo, Celta je plasman u četvrtfinale osigurala još u utorak, nakon što je u uzvratnoj utakmici osmine finala u gostima svladala Villarreal s 1-0. Od 22.00 svoje uzvratne dvoboje igraju Sevilla i Barcelona (Sevilla je slavila na stadionu Camp Nou s 2-1), odnosno Getafe i Malaga (u prvoj utakmici 2-1 za Malagu).

Kup kralja, uzvratne utakmice osmine finala
:

Deportivo – Valencia 2-2 (Filipe 49, Rodriguez 71 / Žigić 10, 29) – prva utakmica 2-1
Osasuna – Hercules 1-0 (Masoud 48), prva utakmica 1-2
Racing – Alcorcon 0-0, prva utakmica 3-2
Sevilla – Barcelona 22.00 (prva utakmica 2-1)
Getafe – Malaga 22.00 (prva utakmica 1-2)