Dinamo srušio Šibenik za kraj!

Milić je majstorski zabio glavom i Dinamu donio pobjedu za kraj prvenstva! A onda su na travnjak stigle i majice, slavlje je moglo početi. 'Modri' zasluženo slave dvostruku krunu

U posljednjem susretu posljednjeg kola Prve HNL prvak Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Šibenik sa 1-0.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo slavi duplu krunu

Bio je to susret bez rezultatske važnosti. Dinamo je i prije ovog kola osigurao naslov prvaka, dok je Šibenik bio siguran, šesti.

Stoga ne čudi da je Damir Krznar na teren izveo mješoviti sastav i priliku su dobili igrači s klupe. Pa su tako zaigrali Hajrović i Moharrami, koji je nastupio nakon duge ozljede, u igri je bio i mladi Baturina kao i kasnije Vasilj, Šaranić, Josipović na golu...

Pobjednički pogodak Dinamo je zabio u 88. minuti, a strijelac je bio Stefan Milić na asistenciju Ivana Šaranića.

Gosti su najbliže golu bili u 47. minuti kada je Martin pogodio stativu.

Ipak, bila je to uzbudljiva utakmica s nekoliko odličnih prilika s obje strane. Kod gostiju se istaknuo Ampem, koji je par puta dobro zaprijetio, no 'modri' golmani zaključali su gol.

Utakmicu je obilježio i izlazak Joška Gvardiola iz igre. Krznar ga je izvadio u 60. minuti, a tada su svi igrači istožer na klupi ustali pa mu zapljeskali. Dinamov branič odigrao je posljednju utakmicu u 'modrom' dresu, odlazi u RB Leipzig.

Krznar je izvadio i Livakovića pa mu na taj način zahvalio na odličnoj sezoni.

Na koncu je Dinamo osvojio prvo mjesto, Osijek je drugi, Rijekla treća, a Hajduk četvrti. Gorica je kao peta ostala bez Europe, a zatim slijede Šibenik, Slaven Belupo, Lokomotiva i Istra 1961, dok je Varaždin ispao.