Komentari 91

Dinamo srušio Šibenik za kraj!

Milić je majstorski zabio glavom i Dinamu donio pobjedu za kraj prvenstva! A onda su na travnjak stigle i majice, slavlje je moglo početi. 'Modri' zasluženo slave dvostruku krunu

U posljednjem susretu posljednjeg kola Prve HNL prvak Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Šibenik sa 1-0.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo slavi duplu krunu

Dinamo slavi duplu krunu 03:57

Bio je to susret bez rezultatske važnosti. Dinamo je i prije ovog kola osigurao naslov prvaka, dok je Šibenik bio siguran, šesti.

Stoga ne čudi da je Damir Krznar na teren izveo mješoviti sastav i priliku su dobili igrači s klupe. Pa su tako zaigrali Hajrović i Moharrami, koji je nastupio nakon duge ozljede, u igri je bio i mladi Baturina kao i kasnije Vasilj, Šaranić, Josipović na golu...

Pobjednički pogodak Dinamo je zabio u 88. minuti, a strijelac je bio Stefan Milić na asistenciju Ivana Šaranića.

Gosti su najbliže golu bili u 47. minuti kada je Martin pogodio stativu.

Ipak, bila je to uzbudljiva utakmica s nekoliko odličnih prilika s obje strane. Kod gostiju se istaknuo Ampem, koji je par puta dobro zaprijetio, no 'modri' golmani zaključali su gol.

Utakmicu je obilježio i izlazak Joška Gvardiola iz igre. Krznar ga je izvadio u 60. minuti, a tada su svi igrači istožer na klupi ustali pa mu zapljeskali. Dinamov branič odigrao je posljednju utakmicu u 'modrom' dresu, odlazi u RB Leipzig.

Krznar je izvadio i Livakovića pa mu na taj način zahvalio na odličnoj sezoni.

Na koncu je Dinamo osvojio prvo mjesto, Osijek je drugi, Rijekla treća, a Hajduk četvrti. Gorica je kao peta ostala bez Europe, a zatim slijede Šibenik, Slaven Belupo, Lokomotiva i Istra 1961, dok je Varaždin ispao.

POSLJEDNJE KOLO HNL-A 19.30 sati , Stadion Maksimir, Zagreb
Dinamo
Milić 89'
1 : 0
Šibenik

KRAJ NA MAKSIMIRU!

Dinamo je sezonu završio pobjedom nad Šibenikom i slavlje može početi! Već su pristigle plave, šampionske majice na travnjak u sezoni za pamćenje kada su 'modri' uzeli dvostruku krunu.

Pozdravili su se i s Gvardiolom, koji napušta Maksimir i odlazi u RB Leipzig. Krznar ga je izvadio u 60. minuti, a svi igrači, uključujući i klupu Dinama, ustali su na noge i zapljeskali mu u znak zahvale.

Igrat će se još tri minute nadoknade.

89'

GOOOOL! Ipak neće završiti bez pogotka! Milić je sjajno glavom pogodio za vodstvo! Šaranić je ostvario svoju prvu asistenciju za Dinamo.

86'

Sjajan nalet Šibenika. Josipović je bio spreman i odlično zaustavio dobar pokušaj Ampema na prvu stativu.

79'

Dalekometni pokušaj Jurića. Pucao je s kojih 25 metara, ali se okliznuo i lopta je otišla visoko iznad gola.