Dogodilo se i to: Petrol nije zabio, a HSV pobijedio

Nogometaši HSV-a preboljeli su poraz od Karlsruhea u prošlom kolu Bundeslige. Pobijedili su Arminiju 2-0 i nastavili uspješno koračati ligom

Arminijini nogometaši nisu se uspjeli okoristiti niti lošim vremenskim uvjetima na snijegom oplahnutoj Nordbank Areni niti činjenicom da zbog odrađivanja kazne za HSV nije nastupio Mladen Petrić. Zato je igrao drugi hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić, pa premda nije postigao pogodak, njegov trud, otvaranje prostora, stvaranje igrača više i pretrčani kilometri moraju biti vrednovani visokom ocjenom. Olić je uistinu odigrao nadahnute 82. minute kada je napustio teren i dao desetak minuta prilike Jonathanu Pitroipi da se iskaže. Kad je Olić napuštao igru, sve je već bilo zaključeno budući da je hamburška momčad golovima Trochowskog i Guerrera imala nedostižnih i, kako se pokazalo, konačnih 2-0. Dodajmo da su gostujući nogometaši, točnije Wichniarek, u 55. minuti imali priliku iz najstrože kazne izjednačiti na 1-1, međutim, njegov udarac po sredini gola s bijele točke Frank Rost je elegantno obranio. I dok je HSV iskoristio domaći teren za pobjedu u drugoj preostaloj utakmici kola, igranoj na Signal-Iduna-Parku, to nije pošlo za nogom dortmundskoj Borussiji. Njeni su nogometaši čak i spašavali bod protiv Energie Cottbusa (Ivan Radeljić i Mario Cvitanović odigrali cijelu utakmicu), koji je u vodstvo u 31. minuti doveo Çagdas Atan. Izjednačio je Alexander Frei pet minuta kasnije sigurno realiziravši jedanaesterac.