NBA liga je od srijede pod znakom stop zbog bojkota brojnih igrača. Prvo su igrači Milwaukeeja odbili igrati protiv Orlanda zbog rasne nepravde koja se događa u SAD-u, a zatim je uslijedilo otkazivanje i ostalih utakmica.
Klubovi i igrači su u četvrtak imali sastanak gdje pregovarali o prekidu ili nastavku natjecanja. Lakersi i Clippersi, LeBron James i Kawhi Leonard su bili protiv, no većina klubova je izglasala nastavak natjecanja pa bi već danas trebali gledati nove utakmice.
Dok su Amerikanci bojkotirali i sastančili, balkanska družina je uživala u večeri. I to kakva družina. Crnogorac Nikola Vučević, Srbi Nikola Jokić i Boban Marjanović, Hrvati Ivica Zubac i Mario Hezonja, Slovenci Goran Dragić, Luka Dončić i Vlatko Čančar te BiH košarkaš Jusuf Nurkić. Ekipa koja bi bez problema mogla parirati i u NBA ligi, a mnogi su se zamislili što bi bilo da se Jugoslavija nije raspala.
Balkanci su iskoristili slobodno vrijeme u Orlandu pa su otišli zajedno na večeru gdje su se družili, a epsku fotografiju uslikao je trener Portlanda Terry Stotts.
Nažalost, uskoro će netko od ovih igrača morati napustiti balon. Mario Hezonja i Jusuf Nurkić su pred ispadanjem sa svojim Portlandom, Lakersi ih vode 3-1. Denver Nikole Jokića i Vlatka Čančara gubi 3-2 u Ute, a Nikola Vučević i Orlando gube 3-1 od Milwaukeeja.
U izravnoj borbi za mjesto u polufinalu konferencije su Boban Marjanović, Luka Dončić i Ivica Zubac. Clippersi trenutačno imaju vodstvo od 3-2 protiv Dallasa, a jedini je u polufinale zasad prošao Goran Dragić sa svojim Miamijem.
Jednom riječju, ekipa za pamćenje, a fali još samo Bojan Bogdanović koji bi tu sigurno bio da nije bilo ozljede!