Euroliga: Mladost porazom ostala bez četvrtfinala...

Vaterpolisti Mladosti su porazom od Barcelonete 8-7 u petom kolu Eurolige izgubili svaku šansu za prolazak u četvrtfinale. Jug je već osigurao prolaz

Vaterpolisti Barcelonete pobijedili su u utakmici petog kola A skupine vaterpolske Eurolige Mladost u Barceloni 8-7, ugasivši time nadu Zagrepčana za četvrtfinalom. Bolje su Katalonci ušli u utakmicu dobivši prvu četvrtinu s impresivnih 5-2. Izostanak kvalitetnog igranja obrane sastav Emila Nikolića skupo će platiti, jer su španjolski prvaci zadržali vodstvo u dvama sljedećim četvrtinama (2-2, 1-1), da bi posljednju Mladost dobila s ipak nedovoljnih 2-0. Katalonce su u četvrtfinale natjecanja s po dva pogotka odveli John Devlin Mann i Felipe Perrone. Za zagrebački je sastav triput pogodio Boris Letica, dva je gola dodao Ivan Buljubašić, dok su se po jednom u ljestvicu strijelaca upisali Luka Lončar i Petar Muslim. U nevažnom dvoboju posljednjeg kola natjecanja po skupinama Mladost će trećeg ožujka u Zagrebu dočekati novosadsku Vojvodinu. Hrvatska uzdanica u nastavku natjecanja ostaje dubrovački Jug, koji priliku potvrditi nastup u četvrtfinalu ima već danas na gostovanju kod kotorskog Primorca, aktualnoga europskog prvaka.