Nekadašnji najbolji nogometaš svijeta Luis Figo u petak navečer sletio je u Zagreb. Bivši igrač milanskog Intera, Barcelone i Real Madrida došao je u Zagreb kako bi prisustvovao na drugoj Hrvatskoj sportskoj konferenciji.
Portugalac će sudjelovati u panelu o sportskom menadžmentu, upravljanju projektima, klubovima i igračima. Prvi puta je u Hrvatskoj, no nije mu i prvi susret s hrvatskim nogometašima, za koje ima samo riječi hvale.
- Imate odlične igrače. Mali Mateo Kovačić je ogroman talent, ima još prostora za napredak, ali i niz godina za poboljšanje igre. Tu je naravno i Luka Modrić, kojega svi znaju. Iznimno bitan igrač u Real Madridu, pa čak i u svijetu. Užitak ih je gledati kako igraju. Nadam se da će imati izvrsne karijere - rekao je Figo po dolasku na zagrebački aerodrom Pleso.
Za svoje prvo odredište, Luis Figo odabrao je jednu zagrebačku galeriju vina. Uz Gordana Mohora i Vladu Šuška, dobrodošlicu su mu poželjele i brojne hrvatske sportske zvijezde s velikim međunarodnim uspjesima. Bili su tu izvršni predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Damir Vrbanović, bivša skijašica Nika Fleiss i brojni drugi.
Tom prilikom, Figo je kušao poznata hrvatska vina i pjenušce Tomislava Tomca i Željka Adžića, koji su se također nazočili ovoj jedinstvenoj večeri.