Bila je teška utakmica, solidna naša predstava. Slabije smo krenuli, ali poslije smo rasli kroz utakmicu. Nije lako kada igrate protiv momčadi poput Slaven Belupa koja je imala puno energije. U drugom dijelu smo tražili gol, bila je teška utakmica u kojoj je samo gol nedostajao. Slaven je imao možda jednu pravu priliku. Zadovoljan sam igrom, ali ne i rezultatom, rekao je trener Hajduka Gonzalo Garcia nakon remija 0-0 kod Slaven Belupa u 12. kolu HNL-a.
Je li vas šokiralo što je Šego promašio?
- Kada pogledate kakav je teren bio - da. Bilo je jako sklisko, šesnaesterci su bili natopljeni vodom. Ali inače on to nikada ne promašuje, zadovoljan sam kako igra.
Slaven je vršio dobar presing i odlično vas pritisnuo.
- Znamo da Slaven igra agresivno, danas je pogotovo u početku bio takav. Mi smo to u drugom dijelu uspjeli bolje iskontrolirati. Kada smo stvorili par šansi kao rezultat pass igre, onda su i oni malo popustili s pritiskom. Razočaran sam jer su dečki više zaslužili, ali igra je bila dobra.
Vratili ste se na vrh HNL-a, Dinamo je bod iza Hajduka.
- Ne gledam sad previše na ljestvicu, bodovi koje imamo odražavaju ono što smo odigrali. Možda smo mogli skupiti još poneki, ali bitno je da igramo dobro, da rastemo, a bodovi će doći. Zadovoljan sam kako smo igrali u većini utakmica - zaključio je Garcia.
Trener Slavena Mario Gregurina bio je zadovoljan.
- Čestitke mojim momcima. Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu. Limitirali smo Hajduk, lidera prvenstva, na minimum. Fantastična su ekipa. Na kraju smo ostali s igračem manje, ali smo skupili snage te smo izdržali. Zaslužili smo taj bod. Imamo jedan dan za oporavak, a onda gledamo prema Lokomotivi.
Šansi je bilo, utakmica je bila uzbudljiva unatoč rezultatu 0-0.
- Da, mislim da su obje ekipe dale sve na terenu. Obje ekipe preferiraju moderan nogomet s visokim intenzitetom. Teško je u toj priči uspostaviti potpunu kontrolu. Čestitke jednima i drugima, mislim da je bila dobra utakmica.
Krenuli ste dosta agresivno na početku.
- Želimo izaći pred domaću publiku sa stavom i gardom. Nakon što smo fizički pali, trebali smo se konsolidirati.
Slaven je skočio na treće mjesto HNL-a, pritom i prekinuo niz poraza od Hajduka.
- Jako dobro radimo i baš zbog toga sam jako sretan zbog ovog rezultata. Hajduk je fantastična ekipa, rade odličan posao, skidam im kapu!
Koga biste posebno izdvojili danas?
- Svi igrači su odradili odličan posao, nemam nikoga posebno za izdvojiti.
Slaven prvi put ove sezone nije primio gol.
- Da, dobro smo limitirali odličnu ekipu. Malo nas je u nekim trenucima sreća pomazila jer Hajduk ne može ne imati priliku cijelu utakmicu.