Girona opet na drugom mjestu

Na odmoru je bilo izjednačeno, a najveće iznenađenje španjolske lige ove sezone ipak je došlo do sva tri boda. Odličnim drugim poluvremenom se Girona vratila na drugu poziciju

U susretu 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva Girona je pobijedila Rayo Vallecano sa 3-0 (0-0) vrativši se na drugo mjesto ljestvice Primere. Nakon prvog poluvremena bez golova, Girona je u nastavku uspjela prelomiti utakmicu s tri gola.

Viktor Tsigankov je u 52. minuti doveo domaćine u vodstvo, a korak bliže pobjedi Girona je stigla u 76. minuti kada su gosti ostali bez isključenog Pepa Chavarrije. S igračem više Girona je do kraja susreta zabila još dva gola, a oba je u sudačkoj nadoknadi zabio Savio (90'+1', 90'+5').

Girona se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto sa 59 bodova, šest manje od vodećeg Reala, ali i dva više od Barcelone na trećem mjestu. Rayo Vallecano je 14. sa 25 bodova, sedam više od zone ispadanja.