Gojo ispao u drugom kolu RG-a

Splićanin Borna Gojo završio je svoj put na Roland Garrosu porazom protiv Filipa Krajinovića. Petosatna borba protiv Giannessija uzela je maha. Protiv favoriziranog Srbina dobro se držao, no nije uspio iznenaditi

Hrvatski tenisač Borna Gojo (ATP 222.) izgubio je meč drugog kola Roland Garrosa protiv srpskog tenisača Filipa Krajinovića (ATP 55.) 7-6 (5), 6-2, 5-7 i 6-1. Nakon petosatne bitke s Talijanom Alexandrom Giannessijem, Splićanin se na drugom Grand Slam turniru zadržao na brojci od četiri pobjede.

NASTAVAK LOŠE FORME Osvajačica US Opena ispala već u drugom kolu Roland Garrosa

Gojo je dobro otvorio meč i u prvom setu na 2-1 propustio tri vezane break-lopte. Do 5-5 nije bilo break-lopti, da bi potom uslijedila izmjena breakova, a u tie-breaku je nakon povratka od dva mini-breaka zaostatka Borna na set-lopti suparnika ipak popustio i Krajinović je osvojio prvi set. Set je završio s čak 37 neprisiljenih pogrešaka naspram 21 pogreške Krajinovića

To ga je očito poremetilo, pa je u drugom setu odmah na početku izgubio servis, na 1-4 spasio je break-loptu, no na 2-5 nakon dvije spašene set-lopte, treću nije uspio i Srbin je poveo 2-0 u setovima.

PETA POBJEDA U NIZU Dodig ozlijedio sam sebe, pa prošao u drugo kolo parova

U trećem setu Gojo prvi radi break za 3-2, da bi odmah u idućem gemu uslijedio je re-break za 3-3. No, to ga nije pokolebalo. Na 5-5 napravio je novi break, potvrdio ga nakon dvije spašene break-lopte i smanjio na 2-1 u setovima.

SLAVIO NAKON TRI SATA Veliki preokret Tsitsipasa protiv Musettija na Roland Garrosu

Splićanin je na otvaranju četvrtog seta izborio dvije break-lopte, no nije iskoristio nijednu i to je preusmjerilo meč na stranu Srbina. Krajinović je počeo ubacivati i nemoguće, a Gojo je unatoč nekoliko fenomenalnih poteza sve više griješio. Treći reket Srbije otišao je na nedostižnih 5-0 i dovršavanje meča je bio samo formalnost.

U trećem kolu Krajinović će igrati protiv devetog tenisača svijeta, Kanađanina Felixa Augera-Alliasimea.