Kalik s dva gola okrenuo Slaven Belupo za svoj 24. rođendan

Gorica je slavila na trećem uzastopnom gostovanju u Koprivnici i tako, barem privremeno, zasjela na peto mjesto Prve HNL. Laušić je zabio za vodstvo Slavena, a Gorici je preokret donio slavljenik Kalik...

U prvoj utakmici 15. kola Prve HNL Gorica je kao gost svladala Slaven Belupo sa 2-1 (1-1).

Domaće je u vodstvo doveo Marin Laušić (43), no gosti su preokrenuli s dva pogotka glavom Anthonyja Kalika (45, 62).

Slaven je do prednosti stigao uz veliku dozu sreće, Laušić je u 43. minuti prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora, ušao u gostujući 16-erac i zatim okružen trojicom igrača Gorice uputio udarac. Lopta se odbila od jednog igrača u bloku i završila u mreži.

IGRAČ DUBRAVE ZA 24SATA Zagrebački dečko: Igrao sam za Hrvatsku, a sad ću za Palestinu

No, samo dvije minute potom slavljenik Kalik, koji je u petak napunio 24 godine, poravnao je na 1-1 preusmjerivši glavom s pet metara ubačaj Fruka iz kuta u mrežu.

Potpuni preokret dogodio se u 62. minuti, Keita je pobjegao domaćoj obrani po lijevom krilu i uputio ubačaj na koji je u punom trku natrčao Kalik i još jednom se upisao u strijelce.

TKO JE DAMBRAUSKAS? 'Preživljavao sam radeći kao poštar i soboslikar. U karanteni sam pročitao čak 19 knjiga...'

Peta Gorica sada ima 21 bod, kao i četvrti Hajduk koji je odigrao dvije utakmice manje, dok je Slaven Belupo pretposljednji deveti sa 10 bodova, tri više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca.

Na vrhu su Dinamo, Rijeka i Osijek sa po 27 bodova.