Greek Freak riješio Bojana i Indianu, OKC jači od Lillarda

Bojan Bogdanović i Pacersi izgubili su na gostovanju kod vodeće momčadi lige, Bucksa. Greek Freak & com. jednostavno su prejaki. Lillard 51, ali Oklahoma je srušila Portland u produžecima. Nurkić isključen

Bojan Bogdanović postigao je 17, a Myles Turner 22 poena uz 17 skokova, ali u derbiju Istoka tj. sudaru najbolje i pete momčadi lige Pacersi nisu mogli preko 'Greek Freaka' Giannisa i njegovog Milwaukeeja. U Portlandu najboljem igraču Damianu Lillardu ni 51 poen nije bio dovoljan da Blazerse odvede do pobjede, u produžetku su slavili sjajni Westbrook, P.George i ostali Gromovi iz Oklahome.

Giannis jači od Bojana

Bojan Bogdanović je u trećoj četvrtini gostovanja Pacersa u Milwaukeeju Bucksima zavukao dvije trice zaredom, doveo svoju momčad na samo minus 3 (64:67), a onda je Giannis Antetokounmpo: zakucao preko Thaddeusa Younga uz dodatni faul, zaustavio napad Indiane, u sljedećoj akciji još jednom zakucao, odveo Buckse na 8 razlike, na noge digao dvoranu, suigrače, sebe i cijeli Milwaukee i... Protiv toga Pacersi nisu mogli ništa. Nitko ne može ništa protiv fenomenalnog Greek Freaka!

Naš Bogdanović je u 33 minute postigao 17 poena (trica dobra - 60%, ali za dva poena loše - 3/10) uz 5 skokova i asistenciju, Myles Turner bio je sjajan s 22 poena i 17 skokova, ali Bucksi dokazuju dominaciju u ligi prije doigravanja.Sa 75.4% uvjerljivo su najbolja momčad lige u dosadašnjih 65 utakmica, a Khris Middleton (sinoć: 27-2-4) sjajna je druga violina Milwaukeeja. Bez Oladipa, Indiana nije imala šanse kod zahuktalih Bucksa.

Kad ni 51 nije dovoljan

Damian Lillard u Portlandu je peti put u karijeri otišao preko 50. Najbolji igrač Blazersa zabio je 51 poen, dodao još 9 asistencija i 5 skokova, igrao k'o lud 48 minuta i produžetak i... Sve uzalud.

Oklahoma City je na gostovanju pobijedio 129:121 i dohvatio Blazerse sa 60.9% pa su sada zajedno na podjeli četvrtog i petog mjesta Zapadne konferencije s time je OKC 100% bolji u 'match-upu'. Thunder je Blazerse ove sezone pomeo: četiri pobjede u četiri utakmice.

Lillard je imao odličnu pomoć u Jusufu Nurkiću (13p, 17s), do minutu prije kraja četvrte četvrtine kad je BiH-centar isključen zbog druge tehničke. Nurkića su suci potjerali s parketa nakon svađe sa Paulom Georgeom (32-14-6) koji je zajedno s Russellom Westbrookom (37-7-3) kao i obično predvodio Oklahomu.

Ako poredak ostane ovakav (Houston je treća momčad sa identičnim učinkom, 60.9%) Blazersi će imati velikih problema u 1. kolu play-offa sa Oklahomom. OKC nakon četiri poraza zaredom ima dvije pobjede u tri utakmice, a u produžetku se skoro igralo 'jedan na jedan', Westbrook protiv Lillarda uz jasnu dominaciju Oklahominog 'hodajućeg triple-doublea'.

9. Sacramento  64 7284:7363 0.500
10. Minnesota  65 7336:7355 0.462
11. LA Lakers 65 7287:7406 0.462
12. New Orleans      67      7758:7706      0.448
13. Dallas  64 6923:7029 0.422
14. Memphis  66 6691:6852 0.394
15. Phoenix  66 7039:7644 0.227