Hajduk u kombiniranoj postavi pobijedio BiH prvaka Zrinjski

DVOJICA RASPOLOŽENIH Rezervni golman Hajduka Dante Stipica istaknuo se dobrom utakmicom, a prema naprijed gostima je probleme pravio Mađar Marko Futacs

Hajduk i Zrinjski su na Poljudu odigrali prijateljsku utakmicu, a pobijedila je splitska momčad s 2:0. Utakmica je riješena u samo 19 minuta, a strijelci su bili Vojković i Futacs koji je pogodio s bijele točke.

SASTAVI:

Hajduk: Stipica (od 84. Bender) - Juranović, Nižić (od 74. Milić), Šimić, Memolla (od 71. Vrljičak)- T.Bašić,Savvas (od 71. Jandrek) - Vojković (od 56. Rapaić), Hamza, Maganto (od 57. Mastelić) - Futacs (od 80. Jurić).

Zrinjski: Kozić (od 46. Bandić) - Čolić, Bogdanović (od 88. Aćimović), Jakovljević (od 79. Kouadio), Stojkić (od 67. Stojanović) - Tomić (od 78. Radeljić), Petrak (od 78. Miketek) - Peko (od 67. Lučić), Bilbija (od 63. Žeravica), Todorović (od 63, Jović) - Mešanović (od 64. Mrkaić)

Sve je riješeno u samo 19 minuta, a već u drugoj minuti Marko Futacs je pogodio vratnicu nakon ubačaja Juranovića.

U 12. je minuti Vojković pogodio za prednost Splićana, a konačnih 2:0 je postavio Mađar Futacs koji je loptu nakon dosuđenog jedanaesterca  bijele točke poslao pod samu prečku.

Gosti su opasno zaprijetili u 31. minuti, ali je Dante Stipica sjajnom reakcijom otklonio opasnost. U zadnjoj minuti prvoga dijela Mešanović je pucao s 10 metara prema Hajdukovom golu, ali je domaća obrana uspjela blokirati njegov udarac.

Drugo poluvrijeme je proteklo bez većih uzbuđenja, a najbolju priliku su u 84. minuti imali gosti. Veliku priliku Mrkaića je zaustavio Stipica.

Momčad Marijana Pušnika u ovoj utakmici nije korisitla usluge važnih prvotimaca poput Kalinića, Ćosića, Saida, Ohandze i Vlašića...