Hrvati na Malti šokirali Široki: Besek i Koprić nose Birkirkaru

Prvo pretkolo kvalifikacija za Europsku ligu odnjelo je susjednoj nam Bosni i Hercegovini jednog predstavnika. Široki Brijeg ispao je na Malti od Birkirkare ukupnim rezultatom 3-1.

Već nakon domaćeg remija 1-1 dalo se naslutiti potencijalno iznenađenje, no očekivalo se da bi BiH predstavnik trebao zaigrati puno ozbiljnije u uzvratnoj utakmici. To se nije dogodilo jer su Maltežani danas nadigrali Širokog.

Poveli su u 29. minuti golom Dimitrova, promašili nekokoliko izglednih šansi da bi u 76. minuti Marković autogolom zapečatio sudbinu Širokog Brijega.

Inače, Birkirkaru vodi varaždinski trener Dražen Besek što je svakako jedan od razloga nadmudrivanja BiH kluba, a s njim su u klubu još dvojica Hrvata, nekadašnji golman Varteksa Miroslav Koprić, te bivši bek Sesveta Bruno Marotti.