Hrvatska u zadnjoj tekmi izgubila od Španjolske...

Na Europskom košarkaškom prvenstvu do 20 godina, Hrvatska je u posljednjoj utakmici skupine D izgubila od Španjolske i to rezultatom 64-59

Mlada hrvatska reprezentacija do 20 godina porazom je 64-59 protiv Španjolske okončala natjecanje u skupini D EP-a. U nastavku natjecanja protiv Italije, Rusije i Francuske tražit će put za završnicu u Zadru. Španjolci su u trećoj četvrtini napravili odlučnu razliku, preko Munoza i Loveta napravili desetak koševa viška. No prednost je anulirao Butorac dvjema tricama. Pred kraj susreta Zubčić je tricom ponovno vratio Hrvatsku na 61-57, no Španjolci su bili prisebniji, a zadnju loptu Butorac je, umjesto prema košu, poslao u aut i Španjolci su na kraju slavili. Najslabiji dio naše reprezentacije bio je vanjski šut, tek 29 posto lopti završilo je u košu gostiju, što se pokazalo premaleno. Uz problem neigranja prvog organizatora reprezentacije, Prostrana, koji trener Kurtović nije mogao riješiti, Hrvatska nije mogla protiv Španjolske.