Hrvatski juniori su u polufinalu! Za finale igraju sa Španjolcima

Hrvatski rukometaši do 21 godine na Svjetskom prvenstvu u BiH pobijedili su Brazil u četvrtfinalu rezultatom 23-21. U polufinalu će igrati protiv vršnjaka iz Španjolske

Ne treba sad visoko poletjeti. Treba se spustiti na zemlju i spremiti za Brazil, rekao je izbornik juniorske rukometne reprezentacije, Slavko Goluža uoči četvrtfinala.

Hrvatski juniori prvo su poluvrijeme bili na gol zaostatka za vršnjacima iz Brazila. Kako bi Goluža rekao, malo smo poletjeli. No na kraju su slavili 23-21 i teže od očekivanog izborili polufinale Svjetskog prvenstva za igrače do 21 godine.

Brazil je bio tvrd orah. Bili su čvrsti u obrani, a naši igrači previše su griješili. To nas je koštalo i na poluvrijeme smo otišli s golom zaostatka.

U nastavku smo zaigrali nešto bolje i tek u završnici slomili neugodne Brazilce.

A sad na Španjolce

Hrvatska će u polufinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Španjolske koja je uvjerljivo dobila Švicarsku (26-22). Drugi polufinalni par čine Francuska i Švedska.