Hrvatski trojac s HSV-om osvojio njemački DHB kup

Rukometaši HSV-a nakon produžetka su svladali Loewen 34-33 i uzeli drugi trofej sezone. Hrvatski trojac Vori, Duvnjak i Lacković zabio je 10 golova

Rukometaši HSV-a osvojili su i drugi trofej sezone. Nakon što su još u rujnu uzeli Superkup, ove su nedjelje u finalu Njemačkog kupa nakon produžetka svladali Rhein-Neckar Löwen 34-33. Utakmica u hamburškoj Color Line Areni bila je od prve minute iznimno izjednačena o čemu svjedoči i podatak da u osnovnih 60 minuta nijedna momčad ni u jednom trenutku nije imala više od dva pogotka prednost. Štoviše, takvu je razliku imao samo HSV u nekoliko navrata, ali Löwen se stalno vraćao u igru. Posljednjih je pet minuta osnovnog dijela obilježila gomila promašaja, ali domaćin Final Foura je ipak 16 sekundi prije kraja poveo s 30-29 preko Torstena Jansena. No, prednost nije uspio sačuvati, samo dvije sekunde prije kraja Uwe Gensheimer je Löwenu donio produžetak. U prvih je pet dodatnih minuta briljirao vratar HSV-a Johannes Bitter, omogućivši svojim suigračima da se prvi put odvoje na tri pogotka viška (33-30). No, ni to nije bio kraj, Löwen je još jednom uspio izjednačiti da bi 50 sekundi prije kraja konačnih 34-33 postavio najbolji igrač utakmice Krzysztof Lijewski svojim ukupno devetim pogotkom. Imao je Löwen napad za još jedno izjednačenje, ali igrači Ole Lindgrena su uprskali priliku, dodavši loptu u ruke Igoru Voriju. Hrvatski je reprezentativni pivot zaključio dvoboj s tri gola, Domagoj Duvnjak je dodao pet, a Blaženko Lacković dva za pobjednički sastav.