Istra ogorčena na suđenje nakon poraza: Ljudi u crnom su na dužnosti, isprike na smetnji

Bila je to ratoborna utakmica, prepuna nervoza, provokacija i grubih prekršaja, a Puljani su susret završili s dva igrača manje. Onaj Frane Mlinara izazvao je bijes domaće klupe

Nediljko Labrović uhvatio je loptu nakon ubačaja iz kornera pa ju bacio naprijed na Matiju Frigana. Napadač Rijeke odjurio je u kontru, no na centru ga je srušio Frano Mlinar. Sudac Jakov Titlić uhvatio se za džep, igrači Istre opkolili su ga, a Mlinar je u nevjerici pao na travnjak. Na kraju mu je sudac uručio crveni karton.

Bio je to trenutak koji je presudio daljnji tijek utakmice u trenucima kada je Istra dominirala. Rijeka je privela utakmicu kraju i slavila 2-0 golovima sjajnog Nike Jankovića koji je zabijao u 22. i 95. minuti.

Bila je to ratoborna utakmica, prepuna nervoza, provokacija i grubih prekršaja, a Puljani su susret završili s dva igrača manje. Osim Mlinara, krajem susreta drugi žuti karton dobio je Ante Erceg koji je izgubio živce pa je sucu ukrao bilježnicu i iskidao ju.

Puljani su ogorčeni na suđenje Jakova Titlića, pogotovo zbog crvenog kartona Mlinaru. Gonzalo Garcia neprestano je protestirao i prigovarao na njegove odluke, a Istra je utakmicu prokomentirala uz opis:

- Ljudi u crnom su na dužnosti, ispričavamo se na smetnji.

Rijeka je ovom pobjedom zakomplicirala borbu za europska natjecanja. Bodovno su se izjednačili s Istrom i tako nam najavili zanimljiv proljetni dio sezone u pohodu na Europu, kada je već borba za titulu praktički gotova.