To je to što me zanima!

Dalić: Neću žuriti s odlukama oko ostanka u reprezentaciji

Što se tiče ostanka, neću žuriti s odlukama. Kažem, ugovor nije problem, to se lako riješi. Ja sada želim samo napraviti što više s Hrvatskom u sljedećih šest mjeseci, rekao je Zlatko Dalić
Vidi originalni članak

Do Svjetskog prvenstva 2026. ostalo je još 169 dana. Hrvatska nogometna reprezentacija kvalifikacije je odradila sjajno i bez problema, a sav fokus je sada na Mundijalu. Hrvatski igrači igraju sve bolje, treba spomenuti Luku Vuškovića koji briljira u HSV-u, a Mateo Kovačić se polako oporavlja od ozljede. Dok su reprezentativci u klubovima i bruse formu, jedan čovjek već razmišlja što i kako će postaviti. Zlatko Dalić zasigurno kuje planove kako da donese Hrvatskoj još jednu medalju. Osvrnuo se na 2025. godinu.

POGLEDAJTE VIDEO:

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video

- Tri stvari bih izdvojio: najprije veliku pobjedu nad Francuskom u Splitu 2:0, prvu na našem tlu protiv tog suparnika, zatim 100. i 101. moja utakmica na klupi, u njima smo se jako bili primaknuli Svjetskom prvenstvu te na kraju pobjeda nad Farskim Otocima u Rijeci nakon koje smo osigurali plasman - rekao je Dalić u razgovoru za Večernji list.

Komentirao je i svoj status nakon prvenstva.

-  Ugovor za mene nikada nije predstavljao nikakvu prepreku, dakle moj ugovor najmanji je problem. Moj je fokus sada samo na Svjetskom prvenstvu, na pripreme za taj turnir, a za sve što dolazi kasnije – ima vremena. Ja sam sretan što sam izbornik, što vodim hrvatsku reprezentaciju, to je nešto što nema cijenu. A što se tiče ostanka, neću žuriti s odlukama. Kažem – ugovor nije problem, to se lako riješi. Ja sada želim samo napraviti što više s Hrvatskom u sljedećih šest mjeseci, a ima vremena za razgovore o mojoj budućnosti - rekao je izbornik pa dodao:

- Fer je bio potez predsjednika Saveza, koji mi je odmah nakon plasmana na Svjetsko prvenstvo rekao da Savez želi da produžimo ugovor. Ja sam mu rekao kako i ja imam istu želju, volju i motiv, ali isto tako i da ne žurimo s tim.

Govorio je i o očekivanjima hrvatske javnosti na SP-u.

- To što mi očekujemo – nije realno. Jer, sve što je hrvatska reprezentacija ostvarila – nestvarno je, nemoguće, fantastično! To su dvije svjetske medalje na dva posljednja SP-a, jednako kao i Francuska, a svjetski velikani – Španjolska, Njemačka, Engleska, Argentina, Nizozemska, Portugal – to nisu napravili. Engleska je posljednju medalju na SP-u osvojila 1966. godine! Mi smo svojim rezultatima podignuli letvicu jako visoko, podignuli ambicije i sad su očekivanja velika. No, mene to ne opterećuje. Ja znam da nećemo podlegnuti euforiji. Neću biti u situaciji da se moram boriti s pritiskom; ne želim ga ni sebi, neću ga staviti ni igračima. Želim da idemo na Svjetsko prvenstvo uživati u nogometu, pokazati svoju kvalitetu i napraviti što je moguće više - rekao je.
 

Idi na 24sata

Komentari 6

  • Route666 27.12.2025.

    Ajde srećković odi više,ćeka te doma BiH repka,to su ti "zemljaci"!

  • Usque Ad Finem 24.12.2025.

    Dalic je razina Kovacevica.daj Kovi repku uzece srebro ,daj Dalicu Dinamo dalibi bio prvak?.bilo bi zanimljivo vidit Dalica kao trenera Dinama(ponajvise protiv Lille,Celta, Betis) da vidimo njegovo pravo umijece

  • Usque Ad Finem 24.12.2025.

    haha

Komentiraj...
Vidi sve komentare