Izraelci napravili ono što Dinamo nije, a PAO - pao

Maccabi iz Haife pobijedio je Red Bull u Salzburgu 2-1 u 4. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka. Atletico Madrid pobjedio je u Ateni, a Lyon zabio peticu

Gledatelji u Salzburgu nisu se još ni pošteno smjestili, došli su vidjeti kako će njihov Red Bull napraviti korak prema Ligi prvaka, a kanonada je već bila u puno tijeku. Maccabi iz Haife došao je u Austriju bez straha, krenuo u napad i u prvih 20-ak minuta imao četiri čiste šanse. Nisu zabili, ali jesu iz pete. U 22. minuti Ghadir je okrunio veliku nadmoć Izraelaca. Austrijanci su se uspjeli izvući, izjednačili preko Zicklera u 57. minuti, ali do pobjede nisu mogli. Da ipak postoji sportske pravde pokazao je gol Arbeitmana u 84. minuti za 1-2. Dinamo u Austriji nije slavio i zato nije prošao, Maccabi ovakvu prednost ne bi smio ispustiti.
A veliku prednost ima i madridski Atletico. Sjajna momčad, u kojoj je još uvijek čudesni Sergio Agüero, pobijedila je Panathinaikos u Ateni 3-2, a Grci su oduvijek doma daleko jači nego na strani. Mario Galinović je bio na pravoj streljani, Madriđani su pucali iz svih oružja. Naš golman nije uspio zaustaviti udarce Maxija Rodrigueza, Forlana i Agüera, a za Panathinaikos su zabijali Salpingidis i Leto. Ante Rukavina utakmicu je odgledao s klupe.
Lyon je na svom Gerlandu očito nogometnu lekciju Anderlechtu. U pobjedi 5-1 velik doprinos dala su napadačka pojačanja Lisandro Lopez i Bafetimbi Gomis, već nakon prvog poluvremena bilo je 4-0 i - gotova priča. A nakon prve utakmice sve je gotovo i u okršaju Ventspilsa i Züricha. Švicarci su u Latviji slavili 3-0 i praktički osigurali prolazak. U Ligi prvaka vjerojatno će igrati i Debrecen, u gostima su dobili Levski 2-1.

PANATHINAIKOS - ATLETICO MADRID 2-3 (Salpingidis 47, Leto 74 / Maxi Rodriguez 36, Forlan 63, Agüero 70)
LYON - ANDERLECHT 5-1 (Pjanić 10, Lopez 15-11m, Bastos 39, Gomis 42, 63 / Suarez 58)
LEVSKI - DEBRECEN 1-2 (Bardon 51 / Bodnar 12, Czvithovics 76)
RED BULL - MACCABI HAIFA 1-2 (Zickler 57 / Ghadir 22, Arbeitman 84)
VENTSPILS - ZÜRICH 0-3 (Vonlanthen 12, Aegerter 55, Đurić 77)