Juventus svladao Inter i otvorio borbu za prvaka

Pobjedom 2-1 nad Interom na San Siru, Juventus je ponovno otvorio borbu za prvaka Italije. Roma za Interom zaostaje samo četiri boda

Inter je započeo bez Vieire i Cambiassa, a na sredini terena zaigrao je Chivu. Trener Mancini odlučio je iza Ibrahimovića i Cruza postaviti oporavljenog Jimeneza. Strateg Juventusa Ranieri također je napravio male preinake u momčadi, pa je na lijevoj strani priliku dobio Molinaro, a Camoranesi je postavljen u sredinu. Pokazat će se to kao odličan potez, jer baš su njih dvojica najzaslužniji za prvi gol Juventusa. U prvom dijelu odnosi snaga bili su izjednačeni, a najveću šansu imao je Stanković. U 18. minuti glavom je pogodio gredu. Nešto ranije Burdisso je propustio realizirati lijep nabačaj Jimeneza. Početkom drugog dijela Juve je došao u priliku preko Nedveda, no dobar udarac obranio je Julio Cesar. U 49. minuti Juventus je poveo golom Camoranesija. Nabacio mu je Molinaro, a gol je postignut nakon nedosuđenog zaleđa. Domaćini su krenuli na sve ili ništa i odmah došli do udarca iz kuta. Jimenez je pucao direktno prema golu, a Buffon uspio obraniti. Trener Intera odmah je reagirao i veznog igrača Jimeneza zamijenio napadačem Suazom. On je nedugo nakon ulaska došao u jedan na jedan priliku protiv Buffona, no nije se snašao. Domaćini su pokušali preuzeti inicijativu, no to im nije uspijevalo. U 58. minuti još jednu izglednu priliku propustio je Suazo, a malo kasnije i Chivu. Kao dežurni "kikser" Intera i u toj utakmici potvrdio se katastrofalni Burdisso. On je u 63. minuti loše reagirao kod centaršuta Del Piera, a loptu je Trezeguet lijevicom zakačio u letu i povisio vodstvo gostiju na 2-0. Od tog trenutka redale su se prilike na obje strane, a Inter je u 83. minuti uspio smanjiti razliku na 2-1. Pogodak je postigao Maniche, no više od pola posla napravio je Maicon, koji je munjevito prošao desnom stranom. Usprkos velikoj želji i dominaciji u finišu, Inter nije uspio naći put do drugog pogotka. Rasplet Serie A bit će, čini se, zanimljiviji nego što se očekivalo.