Kakav rezultat u Kupu: Zagorski trećeligaš utrpao 20 komada!

Na poluvremenu su Zagorci vodili  10-2, a po povratku na travnjak su zabili još deset komada u mrežu gostiju. Istaknuli su se Bruno Rihtar i Martin Šaban koji su zabili po pet golova za domaćine

Nitko vjerojatno nije očekivao posebna uzbuđenja u utakmicama pretkola Hrvatskog nogometnog kupa, no jedna utakmica bacila je u sjenu sve ostale. Naime, susret NK Gaja iz Mača i NK Like '95 iz Korenice nagnali su nas da prolistamo nogometne arhive i vidimo kada je posljednji puta u mrežu jednog kluba za vrijeme jedne službene utakmice ušlo čak 20 golova, a na drugu stranu su gosti ubacili tek dva komada.

POGLEDAJTE VIDEO: Rijeka obranila Kup

Može se slobodno reći - Zagorci su izdominirali Ličane. Inače, domaćini se natječu u 3. HNL središte, dok je momčad koja je primila 20 komada u županijskoj ligi.

IZBAČEN IZ REPREZENTACIJE Mlada Unitedova zvijezda sada žali: Baš sam bio neodgovoran

Već do pete minute susreta domaćini su zabili dva gola, a  do 15. su vodili visokih 5-0. I ta bi 'petarda' bila dovoljna za sjajan dojam dominacije, no nisu tu stali dečki iz Mače. Na poluvremenu su vodili  10-2, a po povratku na travnjak su zabili još deset komada u mrežu gostiju. Istaknuli su se Bruno Rihtar i Martin Šaban koji su zabili po pet golova za domaćine.

ZADNJA SEZONA U BARCI Messi se 'pokorio' Koemanu i obećao: Bit ću opet onaj pravi

Svakako je zanimljiv podatak kako u ovome trećeligašu kadar nije niti malo siromašan. Maloča je nedavno stigao iz Gorice, Šaban je igrao za Slaven Belupo, Brlečić za Varaždin, Haramustek za Inter Zaprešić. Osim njih, u kadru su i neki drugoligaški igrači poput Vukadina i Deaka.

Strijelci:

1-0 2' Dino Cvrtila (11m), 2-0 (4') Martin Maloča, 3-0 (11') Martin Šaban, 4-0 (13') Martin Šaban, 5-0 (15') Bruno Rihtar, 6-0 (18') Martin Šaban. 7-0 (19') Tomislav Haramustek, 8-0 (27') Martin Šaban, 9-0 (29') Bruno Rihtar, 9-1 (36'), 10-1 (37') Martin Šaban, 10-2 (42'), 11-2 (53') Josip Kipa, 12-2 (54') Bruno Rihtar, 13-2 (60') Bruno Rihtar, 14-2 (73') Bruno Rihtar, 15-2 (75') Davor Iskrić, 16-2 (77') Bruno Rihtar, 17-2 (82') Davor Iskrić, 18-2 (88'), Josip Kipa, 19-2 (89') Tomislav Benčić, 20-2 (90') Davor Iskrić

HAJDUK JE OBJAVIO Hari iz privremenog u glavnog trenera: 'Odlično nas je vodio'

Osim iznenađujuće golijade u Zagorju, nešto dalje, u Turopolju, hrvatski prvoligaš Gorica je jedva pobijedio trećeligaša Belišće 1919 rezultatom 1-0, a jedini strijelac na susretu bio je Juraj Spudić u 29. minuti.