Istra otkinula bod Oreščaninu u debiju, Lovrić se ispromašivao

Borbeni Puljani nisu dozvolili Gorici da se razmaše, a u 57. minuti došli su i do vodstva golom Mateja Vuka. No samo deset minuta poslije izjednačio je Aleksandar Jovičić, koji je krvario u prvom dijelu

U prvoj utakmici Prve HNL u 2021. godini Istra 1961 i Gorica su igrale 1-1 (0-0). Bila je to prva utakmica Siniše Oreščanina kao novog trenera Gorice.

Povela je Istra 1961 golom Vuka (57), a poravnao je Jovičić (68).

Domaći su poveli nakon što je Vuk dobro pratio akciju Fuentesa čiji je udarac obranio vratar Gorice Banić, no na odbijenu loptu najbrže je reagirao domaći napadač. Desetak minuta potom gosti su stigli do poravnanja kada je Jovičić bio najviši u skoku po izvedenom udarcu iz kuta.

Kristijan Lovrić, inače nemilosrdan iz slobodnih udaraca, nije imao svoj dan. Sva tri udarca nisu izazvala probleme Lovri Juricu.

Istra 1961 ostala je posljednja na ljestvici sa 10 bodova iz 13 susreta, dva od devetog Varaždina i osme Lokomotive koji su odigrali tri, odnosno jednu utakmicu više. Gorica je sa 30 bodova ostala treća, sada ima tri boda manje od vodećeg Dinama i drugog Osijeka s tim da je odigrala susret više od Dinama, a susret manje od Osijeka.

Bio je to zaostali susret 14. kola, dok će od 18 sati zaostali susret 6. kola igrati Dinamo i Rijeka.