Krkić dvaput pogodio za novu pobjedu Barcelone

U razmaku od 53. do 56. minute utakmice Bojan Krkić je dva puta matirao Alvesa i donio Barci tri vrijedna boda s gostovanja kod Almerije

Barcelonini nogometaši imali su i više od igre na Mediterraneu u utakmici 27. kola Primere, premda su iz prve postave izostali Samuel Eto'o i Thierry Henry. Pokretač akcija ponovno je bio Lionel Messi, a jedna takva, u 53. minuti okončana je vodstvom vodeće momčadi španjolskog nogometnog prvenstva. Nakon krasnog okomitog prodora prema golu domaćina Messi je odigrao povratnu loptu s Iniestom, a potom se odlučio na udarac. Loptu je zaustavila desna vratnica Alvesovog gola, no lopta se odbila tek do Krkića koji mirno realizira ponuđeno. Drugi je pogodak bio još ljepši, a ponovno je bio dodatno začinjen magijom argentinskog reprezentativca koji je petom proslijedio Danijevu loptu do Inieste koji ju vraća ponovno do Danija. On pronalazi Krkića koji uz pomoć obrane pogađa suprotni gornji kut domaćeg vratara za konačnih 2-0 i 21. pobjedu Barcelone u 27. kolu Primere.