Kröll slavio u spustu ispred norveškog dvojca, Feuz četvrti

Klaus Kröll slavio je u spustu u norveškom Kvitfjellu pred domaćim skijašima Jansrudom i Svindalom. Beat Feuz bio je četvrti. Sutra se vozi superveleslalom

Austrijanac Klaus Kröll slavio je u spustu u norveškom Kvitfjellu.  Za njim su se zaredala dva Norvežanina, Kjetil Jansrud na drugom i Aksel Lund Svindal na trećem mjestu.

Novo je slavlje Kröllu donijelo i vodeću poziciju u spustu. Austrijanac ima ukupno 569 bodova, dok je drugi Didier Cuche koji je dana bio tek deseti.

Kröll je slavio i dan ranije, kada je s Beatom Feuzom podijelio prvo mjesto u superveleslalomu.

Beat Feuz u norveškom Kvitfjellu nakon sjajne vožnje u petak danas se morao zadovoljiti s četvrtim mjestom i 66 stotinki zaostatka za Austrijancem.

Švicarski je skijaš pobjedom u utrci superveleslaloma  u Norveškoj dan ranije stigao do novih sto bodova kojima je preskočio ne samo ozlijeđenog Ivicu Kostelića, već i izravnog rivala Marcela Hirschera u ukupnog poretku. Austrijanac je sada drugi, dok je Kostelić pao na treće mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Feuz je danas prikupio novih pedeset bodova i  tako podebljao prednost pred Hirscherom koji je ostao na 1135 bodova dok je Švicarac na 1190 bodova.

Ivica bi se na skijaške staze trebao vratiti već idućeg vikenda u Kranjskoj gori kada će imati priliku nadoknaditi zaostatak za dvojicom pretendenata na Veliki kristalni globus i ponovno se vratiti u utrku za vodeću poziciju u Svjetskom kupu koju je morao prepustiti Hirscheru i Feuzeu zbog ozljede.

U nedjelju se u Kvitfjellu vozi superveleslalom.