Liga kup: Jelavić je zabio dva u golijadi G. Rangersa

Jelavić je otvorio golijadu Rangersa u 21.', a svoj je drugi gol zabio u 59.' za 5-2. Dunfermline je stradao 7-2, a Rangersi su se otišli u 1/4 finale

Nogometaši Rangersa lakoćom su se plasirali u četvrtfinale škotskog Liga kupa. Sa čak 7-2 su svladali vodećeg drugoligaša Dunfermline, a Nikica Jelavić je postigao dva gola. Hrvatski reprezentativac otvorio je golijadu Rangersa na Ibroxu u 21. minuti, a svoj je drugi gol zabio u 59. minuti za 5-2. Jelavić sada na kontu ima tri gola otkad se prošli mjesec pridružio škotskom prvaku iz Rapida. Prvi je gol postigao u premierligaškoj utakmici protiv Hamiltona.
U utorak je efikasniji od Jelavića bio 23-godišnji sjevernoirski napadač Kyle Lafferty koji je tri puta ugurao loptu u suparničku mrežu. Nadjid Bougherra i Steven Naismith kompletirali su "sedmicu" Rangersa.