Ligetyju veleslalom u Beaver Creeku, Kostelić završio 13...

Amerikanac Ted Ligety pobjednik je veleslaloma u Beaver Creeku. Naš najbolji skijaš Ivica Kostelić završio je kao 13. te je osvojio novih 20 bodova u Svjetskom kupu

Ivica Kostelić s dvije vrlo dobre vožnje došao je do 13. mjesta na veleslalomu u Beaver Creeku. Naš najbolji skijaš na kraju je imao zaostatak od 3.65 sekundi za pobjednikom Tedom Ligetyjem.

Ivica je 13. mjestom osvojio novih 20 bodova u Svjetskom kupu.

Amerikanac Ligety bio je vrlo uvjerljiv u Beaver Creeku i drugoplasiranog Austrijanca Marcela Hirschera ostavio je iza sebe čak 1.76 sekunde. Treći je završio Talijan Davide Simoncelli.

Prva vožnja:

Ivica Kostelić u prvoj vožnji veleslaloma u Beaver Creeku ostvario je vrijeme 1:15.93, što je bilo 2.44 sekundi sporije od vodećeg Amerikanca Teda Ligetyja. To mu je bilo dovoljno za 13. mjesto.

Stazu u Beaver Creeku u prvoj vožnji najbolje je odvozio Ted Ligety, koji je u cilj ušao s vremenom 1:13.49.

Drugi nakon prve vožnje je Austrijanac Marcel Hirscher koji ima zaostatak 0.78 sekundi za Ligetyjem. Talijan Davide Simoncelli nakon prve vožnje je treći, a njegov zaostatak je 1.10 sekundi.

Ivica Kostelić je jedini hrvatski predstavnik u Beaver Creeku jer je Natko Zrnčić Dim na utrci u subotu iščašio rame.

Druga vožnja na rasporedu je u 20.40 po našem vremenu.