Liverpool opet u utrci za titulu, remi Arsenala i Man. Uniteda

Arsenal i United odigrali su 0-0 u 26. kolu na Emiratesu. Liverpool je dvaput gubio kod Fulhama, ali je u 90. minuti zabio Gerrard za definitivan povratak u igru za titulu

U srijedu navečer odigrane su četiri utakmice 26. kola Premiershipa, a derbi na Emiratesu. Bodove su podijeli Arsenal i Manchester United, bilo je 0-0!

Obje momčadi doživjele su udarce za vikend, 'topnici' su teško poraženi na Anfieldu, dok su 'vragovi' prokockali pobjedu u 94. minuti. Utakmica je zato i bila dosta oprezna s obje strane, iako je krenulo žustro u uvodnih pet minuta.

Arteta je izgubio loptu, Van Persie se sjurio u kazneni prostor i slabo pucao pa je Szczesny obranio uz malo napora. Odmah su uzvratili Wilshere nakon slaloma te Giroud nakon kornera, ali su udarci završili u bloku, odnosno pokraj gola.

Do pred sam kraj nije bilo pravih šansi, a onda tri zaredom. Prvo je Giroud promašio loptu na pet metara, da bi na idućoj strani tragičar Van Persie pogodio prečku nakon krasne asistencije Rooneya. Nakon lijepe akcije je pokušao Cazorla, ali De Gea je bio nesavladiv.

Arsenal tako niti nakon skoro tri godine ne zna za pobjedu nad Unitedom, dok Moyes niti iz 49. pokušaja nije u gostima svladao klub velike četvorke.

'Ludnica' na Craven Cottageu

Liverpool je dvaput gubio kod Fulhama, ali su poravnavali Sturridge i Coutinho. Igrala se 90. minuta, Sturridge je pao, a sudac pokazao na bijelu točku. Zabio je Gerrard za definitivan povratak u igru za naslov!