Šteta! Filip Zubčić nije briljirao u drugoj vožnji, Odermatt prvi

Najbolji hrvatski skijaš je nakon sjajne prve vožnje vjerojatno očekivao više, no u prvoj utrci nove sezone završio je kao 12. Najbolji je bio branitelj naslova Odermatt, a na postolju su i Kranjec te Kristoffersen

Švicarac Marco Odermatt, prošlogodišnji osvajač Velikog kristalnog globusa, pobjednik je prvog veleslaloma sezone kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u Soeldenu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 12. mjesto.

Do 12. mjesta hrvatski je skijaš došao s vremenom 2:06.39 što je sporije 51 stotinku od pobjednika čije je vrijeme 2:04.72. Drugo je mjesto pripalo Slovencu Žanu Kranjecu s vremenom 2:05.48, a treći je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen  (2:05.69). Prvu je vožnju Zubčić završio na devetom mjestu.

U Soeldenu je nastupio i Samuel Kolega koji je imao visoki startni broj (69), ali je ostao bez plasmana u drugu vožnju jer je prvu završio na 63. mjestu.

PRVA UTRKA SVJETSKOG KUPA Bravo, Zubo! Najbolji hrvatski skijaš bez veće pogreške u prvoj vožnji veleslaloma u Soeldenu