Komentari 2

Bravo, Zubo! Najbolji hrvatski skijaš bez veće pogreške u prvoj vožnji veleslaloma u Soeldenu

Prvi se niz stazu spustio Francuz Alexis Pinturault, no nije se dugo zadržao na vodećoj poziciji. Najbolje vrijeme prve vožnje je postavio aktualni prvak Marco Odermatt

Ženski veleslalom, koji se trebao voziti u subotu, je otkazan, no organizatori utrke u Soeldenu, uz pomoć vremenskih uvjeta, uspjeli su dovesti stazu u red za muški.

POGLEDAJTE VIDEO:

Kolega, Zubčić i Vidović iz Pekinga VIDEO

U prvoj utrci nove sezone Svjetskog skijaškog kupa Hrvatska ima dva predstavnika, Filipa Zubčića (starta 8.) i Samuela Kolegu (69.).

Prvi se niz stazu spustio Francuz Alexis Pinturault (1:00.90), no nije se dugo zadržao na vodećoj poziciji. Najbolje vrijeme prve vožnje (zasad) je postavio aktualni prvak Marco Odermatt, jedini koji je odvozio utrku ispod minute (59.88). A nakon nekoliko zvijezda veleslaloma, došao je red na još jednu.

Ski World Cup - Men's Giant Slalom

Zubo je prvi dio odradio sjajnu, no zatim su ga manji problemi koštali brzine pa je u finiš liniju ušao kao osmi sa zaostatkom +1.28 sekundi (1:01.16), usprkos najboljem vremenu u trećem sektoru. Na koncu se ispred njega ugurao i Atle Lie McGrath pa naš skijaš trenutačno drži deveto mjesto. Budući da su se oni najkvalitetniji veleslalomaši već izredali, vjerojatno neće doći do većih promjena unutar Top 15.

Što znači da će Zubčić imati veliku šansi da popravi najbolji rezultat, a to je deveto mjesto (2021.). Idemo, Zubo! Elias Kolega nije izborio nastup u drugoj vožnji. Završio je na 63. mjestu sa zaostatkom 5.56 sekundi za vodećim Odermattom (1:05.44).