Manchester City zabio 'peticu' Newcastleu, strijelac i Džeko

"Građani" su Newcastleu zabili tri gola već nakon 21 minutu igre, a u nastavku je David Silva dodao dva za visoku pobjedu nad "svrakama" u 26. kolu Premier lige...

Manchester City iskoristio je poklon-kiks Cheleseaja i pobjedom nad Newcastleom došao na pet bodova zaostatka za liderom Premiershipa. Izabranici Manuela Pellegrinija "torpedirali" su "svrake" s čak pet golova.

Domaćin je zaradio brzi penal nakon samo 25 sekundi igre. Anita je srušio Džeku, a Sergio Agüero zabio za 1-0. Nedugo potom već je pao i drugi gol "građana". Džeko je ovaj put bio asistent za Samira Nasrija.

Odličan nastup u 26. kolu Premiershipa bosanskohercegovački reprezentativac okrunio je u 21. minuti kad se upisao u strijelce nakon 147 dana "suše". Početkom nastavka David Silva zabio je nova dva gola i tako naznačio pravi potop "svraka" u Manchesteru.