Marat Safin bolji od Čilića u prvom kolu Hamburga

Marin Čilić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u Hamburgu. U prvom kolu bolji od njega bio je Marat Safin, koji ga je svladao 7-5, 6-2

Mladi hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u Hamburgu. U prvom kolu bolji od njega bio je Marat Safin, koji ga je svladao 7-5, 6-2. Iskusnom ruskom tenisaču za pobjedu je trebao jedan sat i 29 minuta igre. Prvi set je osvojio nakon što je 20-godišnjem Čiliću oduzeo servis pri rezultatu 5-5, a u drugom je osvojio pet gemova zaredom nakon Marinovog vodstva 1-0. Zanimljivo je kako je naš igrač imao osam "break" lopti, no niti jednu nije iskoristio. S druge strane, 89. igrač svijeta kapitalizirao je sve tri prilike za oduzimanje servisa.