Marina Sumić srebrna na GP turniru u kategoriji do 62 kile

Marina Sumić, članica zagrebačkog Metalca, osvojila je srebrnu medalju u Ukrajini na taekwondo Grand Prixu u kategoriji do 62 kg. Osvojila je šest bodova za Rio...

Hrvatska taekwnodoašica Marina Sumić, članica zagrebačkog Metalca, osvojila je srebrnu medalju na Grand Prix turniru u Ukrajini u kategoriji do 62 kilograma. Sumić je u finalu izgubila od Francuskinje Magde Wiet Henin 0-1.

Marina je u prvom kolu, kao svjetska i europska doprvakinja, bila slobodna. U drugom je slavila protiv Anne Lene Froemming iz Njemačke 4-3. U finalu je francuska reprezentativka ipak bila prejaka. Sumić je ovim srebrom osvojila šest bodova u borbi za plasman na Olimpijske igre u Rio de Janeiro 2016. godine.

HTS

Isto je pošlo za rukom Petri Matijašević iz splitskog Marjana, koja je prvoga dana natjecanja u novom formatu svjetske teakwondo federacije također osvojila srebro, ali u kategoriji do 67 kilograma.