Medveščak 'Ice Fever' ludnicu otvorio je svladavši Jesenice!

'Medvjedi' su dvotjednu 'ledenu groznicu' u Areni najavili na najbolji način, pobjedom. Pred rasprodanom dvoranom Medveščak je do prve pobjede došao slavivši s 2-0

Priznajem, ni u najluđim snovima nisam mogao zamišljati da ćemo Arenu uspjeti rasprodati za sedam utakmica, rekao je predsjednik Medveščaka Damir Gojanović uoči velikog dvotjednog hokejaškog spektakla u Areni.

Iako im je Ledena dvorana većinu sezone dom, 'medvjedi' su se u Areni odlično snašli te su nošeni atmosferom 15.000 navijača 'Ice Fever' otvorili - pobjedom!

Medveščak je svladao slovenske Jesenice 2-0. Iako je to dvoboj drugoplasirane i posljednjeplasirane momčadi EBEL lige, Slovenci su pošteno namučili 'Medvjede' koji su uspjeli slomiti otpor tek u posljednjih deset minuta utakmice.

Za erupciju oduševljenja u Areni pobrinuo se Greg Day golom u 51. minuti, a konačnih 2-0  u 18. minuti postavio je Tom Zanoški u 'jedan na jedan' situaciji s golmanom gostiju.

- Super je što smo izborili doigravanje. Sad trebamo nastaviti u tom ritmu i završiti na tablici u vrhu. Prvi put sam igrao u Areni. To je jedinstven osjećaj igrati pred 15.000 ljudi - rekao je trener Medveščaka Marty Raymond.

U Areni će se odigrati još šest utakmica, a sljedeća je na rasporedu u utorak kad na Lanište dolazi mađarska Alba Volan.

Medveščak je novom pobjedom zadržao drugo mjesto s 46 bodova koliko ima i trećeplasirani Red Bull Salzburg.