Mega Leks zamrznuo Zadrane na -26: Šesti uzastopni poraz

Držali su se izabranici Ante Nazora kod Mega Leksa sve do početka drugog poluvremena, a onda su serijom 11-0 potonuli u visok poraz od 27 poena razlike

Košarkaši Zadra pretrpjeli su šesti uzastopni poraz u regionalnoj ABA ligi izgubivši na gostovanju kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici sa 61-87 (18-14, 13-17, 12-32, 18-24).

Kao i prije devet dana protiv Crvene zvezde u Beogradu, Zadar je dobro otvorio utakmicu, vodio većim dijelom prvog poluvremena, na odmor otišao s neodlučenim rezultatom, a potom u nastavku potpuno zakazao i na kraju pretrpio visok poraz.

Ključan trenutak utakmice možda se dogodio na samom početku nastavka kada je prvi vodstvu Zadra 35-33 Ivan Ramljak oduzeo loptu domaćem razigravaču i potom "zakucao" u protunapadu za 37-33, ali suci su poništili te poene zbog navodnih koraka.

Uslijedila je serija Mega Leksa 11-0 kojom je utakmica praktički bila riješena. Glenn Cosey bio je najefikasniji u sastavu Zadra sa 14 koševa, dok je Timothe Luwawu-Cabarrot ubacio čak 29 za Mega Leks.

Zadar je nakon 18 kola na omjeru pobjeda i poraza 7-11, dok je Mega Leks na 12-6.