Na švedskom reliju pobijedio Francuz Ogier u Volkswagenu

Za 29-godišnjeg Ogiera ovo je osma pobjeda u karijeri u WRC-u i prva nakon slavlja na domaćem Francuskom reliju prije 17 mjeseci. Drugi je završio Sebastian Loeb

Francuski vozač Sebastien Ogier donio je Volkswagenu prvu pobjedu u utrci Svjetskog prvenstva relijaša (WRC). Slavio je nakon 22 odvožene etape “snježnog” Švedskog relija...

Za 29-godišnjeg Ogiera ovo je osma pobjeda u karijeri u WRC-u i prva nakon slavlja na domaćem Francuskom reliju prije 17 mjeseci. Također, ovo je tek drugi put u povijesti da Švedski reli nije osvojio skandinavski vozač.

Osim Ogiera, jedini kojem je to još uspjelo je bio njegov sunarodnjak Sebastien Loeb 2004. godine. Deveterostruki svjetski prvak i član Citroëna je na ovogodišnjem reliju osvojio drugo mjesto s 41.8 sekundi zaostatatka za pobjednikom.

Treće je mjesto pripalo Norvežaninu Madsu Østbergu (Qatar M-Sport Ford) kojem je to prvo postolje u karijeri u WRC-u.