'Redsi' slavili protiv Uniteda i ostali u utrci za Ligu prvaka

Liverpool je na Old Traffordu slavio zahvaljujući preokretu, a s nova je tri boda ostao u Ligu prvaka. Pobjedom u zaostaloj utakmici mogu se približiti Chelseaju na samo bod zaostatka

U najvećem engleskom derbiju Liverpool je u gostima pobijedio  Manchester United s 4-2.

U odličnoj utakmici Liverpool se pobjedom probio na peto mjesto i zaostaje četiri boda za Chelseajem.

Utakmica je trebala biti odigrana 2. svibnja, ali je odgođena zbog nasilnih prosvjeda lokalnih navijača protiv uprave kluba. Ponovo su se navijači Uniteda okupili ispred stadiona, čak i blokirajući dolazak autobusa, ali organizatori su problem riješili uz pomoć policije.

CARRAGHER SPAŠAVAO GLAVU VIDEO Navijači Uniteda iščupali i bacali kamere, bakljom gađali legendu engleskog nogometa

Derbi je inače u potpunosti opravdao svoj naslov, uz odličan nogomet i šest golova.

U desetoj minuti Bruno Fernandes je zabio za United, a izjednačio je Diogo Jota u 34. minuti, da bi u sudačkoj nadoknadi Liverpool stigao do preokreta preko Roberta Firmina

Firmino je već u 47. minuti iz odbijanca zabio za 3-1, da bi u 68. minuti United je smanjio golom Marcusa Rashforda. U  90. minuti Salah je postavio konačni rezultat.

Manchester Unitedu je ovo drugi uzastopni poraz, a oba puta su poraženi na Old Traffordu.

Ranije su Aston Villa i Everton odigrali 0-0.

NOVI PROSVJEDI U MANCHESTERU Navijači Uniteda opet htjeli odgoditi susret: Ispustili su gume na Liverpoolovom busu