Nevjerojatna kiša golova, više od četiri po utakmici!

Liga prvaka je u utorak navečer donijela čudesan spektakl. U osam utakmica palo je 36 golova! Čak 9 komada palo je na Madrigalu, a u Bukureštu 8

Rekordna večer u Ligi prvaka! Golovi su padali kao na traci, ove noći obrane se nisu igrale. Prosječno su po utakmici padala 4,5 gola, a isključimo li iz računice ranije odigranu utakmicu Zenit - BATE, brojka je još nevjerojatnija. Koliko strijelaca, koliko golova... To može samo najbolje nogometno natjecanje na svijetu! Zanimljivo, od tih nevjerojatnih 36 golova niti jedan jedini nije pao iz penala. Autogol je bio samo jedan.
'Rekorder' večeri je utakmica u Villarrealu, na kojoj golova nije bilo 'čak' 19 minuta. A onda je Saganowski šokirao Španjolce i doveo Aalborg u vodstvo. Rossi i Capdevilla su preokrenuli, Enevoldsen opet izjednačio. Neizvjesnost je nestala ulaskom Josebe Llorentea. Čovjek je ušao na poluvremenu i zabio tri komada! Pogodio je i Pires, pa i dotični Johansson...
Sijevalo je na sve strane i u Bukureštu. Steaua je protiv Lyona vodila 2-0, Francuzi su izjednačili, pa domaćini opet poveli. No to je bilo i sve od njih, Lyon je u nastavku zabio još triput, od čega Brazilac Fred dvaput u 23 minute.
Manchester United je otpor Celtica lomio pola sata, a onda je na scenu stupio Dimitar Berbatov. Prvo je pogodio kroz noge golmana škotske momčadi, a pet minuta duboko u nastavku pospremio je u mrežu odbijanac nakon slobodnjaka Ronalda. Kod oba gola je Bugarin bio na rubu zaleđa, ako ne i u njemu... Priču je dovršio sjajni Rooney, koji je okončao akciju koju je sam poveo na rubu vlastitoga šesnaesterca.
Arsenal je u samo dvije minute došao do vodstva 2-0 u gostima kod Fenerbahčea, nakon čega je preostalo riješiti formalnosti. Do kraja su zabijali još triput, a Turci su odgovorili s dva gola. Tri komada 'popila' je Fiorentina u Münchenu, iako su na gol Bayerna pucali čak 21 put. No niti jedna lopta nije ušla u mrežu, dok one Klosea, Scheweinsteigera i Ze Roberta jesu.
Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta u velikoj pobjedi kijevskog Dinama u Portu. Domaćin je imao više šansi, no jedini gol na utakmici zabio je Olexandr Alijev iz slobodnjaka. Ogi je ponovno bio vrlo dobar, odigrao je utakmicu bez žutog kartona.

SKUPINA E
VILLARREAL - AAB 6-3 (Rossi 28, Capdevila 33, Llorente 67, 70, 84 Pires 79 / Saganowski 19, Enevoldsen 36, Johansson 77)
MANCHESTER UNITED - CELTIC 3-0 (Berbatov 30, 51, Rooney 77)
TABLICA: Manchester United 7, Villarreal 7, Celtic 1, AaB 1.

SKUPINA F
BAYERN - FIORENTINA 3-0 (Klose 4, Schweinsteiger 25, Ze Roberto 90)
STEAUA - LYON 3-5 (Arthuro 8, Goian 11, Petre 45 / Keita 23, Benzema 33, 72, Fred 70, 90)
TABLICA: Bayern 7, Lyon 5, Fiorentina 2, Steaua 1.

SKUPINA G
FENERBAHČE - ARSENAL 2-5 (Silvestre 19-ag, Güiza 79 / Adebayor 10, Walcott 11, Diaby 22, Song 49, Ramsey 90)
PORTO - DINAMO KIJEV 0-1 (Alijev 27)
TABLICA: Arsenal 7, Dinamo 5, Porto 3, Fenerbahče 1.