NHL 'play-off': Chicago u finale ušao nakon 18 god.

Chicago Blackhawksi su 'metlom' prošli u veliko finale preko San Josea. Za četvrtu uzastopnu pobjedu zaslužan je ponovno bio Dustin Byfuglien

Hokejaši Chicaga prvi su ovogodišnji finalisti NHL lige. U finalu Zapadne konferencije “metlom” su prešli preko San Josea, slavili su s čistih 4-0 u seriji. U četvrtoj su utakmici Blackhawksi u svome United Centeru došli do pobjede 4-2, a junak večeri još je jednom bio Dustin Byfuglien. Desnokrilni igrač svaku od četiri finalne utakmice Zapada obilježio s po jednim pogotkom, a u nedjelju je bio strijelac ključnog gola u posljednjoj trećini. Nakon kombinacije mladih Chicagovih lavova Jonathana Toewsa i Patricka Kanea, šest minuta prije kraja utakmice, 25-godišnji Byfuglien je pogodio za 3-2 nakon čega se San Jose više nije uspio vratiti. Štoviše, Kris Versteeg je u posljednjoj minuti pogodio praznu mrežu i potvrdio ispadanje najbolje momčadi Zapada u osnovnom dijelu lige. Sharksi su, inače, poveli s 2-0 golovima Logana Couturea i Patricka Marleaua, no Brent Seabrook i Dave Bolland su do kraja druge trećine vratili priču na početak. Chicago je došao do finala prvi put nakon 1992. godine kada ga je na posljednjoj stepenici zaustavio Pittsburgh. Zadnji su naslov i svoj treći ukupno Blackhawksi slavili davne 1961. Ove će godine nedvojbeno u finalnu seriju ući kao favoriti neovisno o tome hoće li im suparnik biti Philadelphia ili Montreal. Flyersi trenutno vode 3-1 u finalnoj seriji Istoka.