Hajduk u četvrtfinalu Kupa: Trećeligaš promašio penal

U osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa Hajduk je pobijedio Mladost Ždralove 2-0 golovima Mlakara i Melnjaka i ušao među najboljih osam

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši Mladost Ždralove s 2-0, dok je drugoligaš Rudeš u Zagrebu izbacio pulsku Istru s 2-1.

POGLEDAJTE VIDEO:

Hajduk je uspješno prošao gostovanje kod trećeligaša iz mjesta pokraj Bjelovara, a Splićani su nastupili u gotovo najjačem sastavu.

Do vodstva je Hajduk stigao u 33. minuti kada je Livaja pronašao potpuno samog Jana Mlakara, a Slovencu nije bilo teško postići pogodak. Samo šest minuta kasnije Dario Melnjak je zabio za 2-0 preciznim udarcem s 20-tak metara.

U 58. minuti Awaziem je igrao rukom u svom šesnaestercu, no udarac Ivana Barabana iz penala brani Hajdukov vratar Karlo Sentić.

Ranije je četvrtfinale već osigurao Slaven Belupo sa 6-0 pobjedom nad Nedelišćem.

U ostalim dvobojima osmine finala u srijedu igraju BSK Bijelo Brdo - Rijeka (13 sati), Bjelovar - Lokomotiva (14 sati), Varaždin - Osijek (15.30 sati), Šibenik - Gorica (18 sati) , dok se utakmica RNK Split - Dinamo igra 14. veljače 2023.