Norveški mediji: Start iz noćne more, kažnjeni za nespretnost

Teško će norveški prvak u uzvratu, pogotovo ako Dinamo zabije barem jedan gol. Tada će Rosenborgu trebati četiri, nakon viđenog u Zagrebu, to će biti nemoguća misija

Nespretni i nesposobni. Tako je norveški TV2 "komplimentirao" igračima Rosenborga nakon prvih 90 minuta na Maksimiru koje Norvežani neće pamtiti niti će ih ohrabriti uoči uzvrata za šest dana.

- Martin Lundemo napravio je nespretan penal nakon sedam minuta, a Even Hovland i Tore Reginiussen pridonijeli su Dinamovom golu u 28. minuti - stoji u dodatku norveške TV-kuće u izvještaju zagrebačke utakmice nakon koje Norvežani mogu biti i zadovoljni s dva gola zaostatka uoči uzvrata na Lerkendalu.

SLIKE ZA POVIJEST Za naježiti se! Dinamo do Lige prvaka ide na krilima navijača

Daglbadet je, pak, Rosenborgovu izvedbu u obrani prozvao užasnom.

- Tvrd orah kažnjen zbog nespretnosti - stoji u naslovu.

NRK je potencirao ono očito.

- Težak zadatak za uzvrat nakon početka iz noćne more.

ORŠIĆ TREBAO PUCATI PENAL Bjelica: Perića će Dalić idućeg zvati, budućnost je 'vatrenih'

Kada se govori o najboljim pojedincima, tu su Norvežani potencirali Adegbenra, igrača koji je zatresao i prečku.

- Bio je gotovo nevidljiv u prvom dijelu, ali donio je nadu da se u napadu nešto može napraviti. Jedini je je povremeno pokazivao europsku razinu.

Teško će norveški prvak u uzvratu pokazati da zaslužuje biti dio europske elite, pogotovo ako Dinamo zabije barem jedan gol. Tada će Rosenborgu trebati četiri, nakon viđenog u Zagrebu, to će biti nemoguća misija...