Hajduk se dugo mučio: Gyurcso i Dimitrov su ipak riješili Istrane!

Prvo poluvrijeme bilo je prilično neatraktivno, no u drugom dijelu utakmice imali smo koju priliku više. Istrin Šime Gržan bježao je obrani 'bilih' u nekoliko navrata, no loše se snašao u šansama

Hajduk je u prvom kolu HNL-a slavio 2-0 protiv Istre!

Iako su se 'bili' dugo mučili s Istrom te u prvom poluvremenu odigrali dosta blijedo, ipak su uspjeli doći do tri boda.

U drugom poluvremenu Istrani su imali par prilika, a izuzetno brzi Šime Gržan u par je navrata pobjegao splitskoj obrani, no onda se spetljao u izglednim situacijama poput one gdje je imao 1 na 1 situaciju s Posavcem pa poslao loptu u gol-aut.

A kad Hajduku ne ide, uvijek se pojavi - Mijo Caktaš! Tako je bilo i ovaj put. U 73. minuti Caktaš je briljantno poslao loptu prema golu te bi ona možda i sama završila u mreži, no za siguran gol pobrinuo se Dimitrov koji ju je malo skrenuo za 1-0.

Konačnih 2-0 u 84. minuti postavio je povratnik Gyurcso koji je polusezonu proveo na posudbi.

Hajduk je sad drugoplasirana momčad prvenstva, a Istra je predzadnja.