Odbojkašice Splita 1700 izgubile prvu u MEL ligi

Nakon tri pobjede u prva tri kola Splićanke su na gostovanju u Sloveniji izgubile 3-1 od Calcita iz Kamnika i prekinule svoj iznenađujuće dobar niz

Odbojkašice Splita 1700 pretrpjele su prvi poraz u Srednjeeuropskoj (MEL) ligi, izgubile su 1-3 (25-23, 13-25, 15-25, 23-25) na gostovanju u slovenskom Kamniku kod Calcita. Osim u prvom setu, Splićanke nisu odigrale na razini prethodna tri susreta, pa su domaće odbojkašice zasluženo došle do pobjede.
Calcit je prelomio utakmicu u drugom setu, od 15-12 Slovenske su nanizale devet poena do 24-12 i preuzele kontrolu nad utakmicom. U četvrtom setu Splićanke su pokušale izboriti odlučujući set, od 17-23 stigle su do 23-24, ali servis Cecilije Dujić je zapeo u mrežu i tu je nadama došao kraj.
Slijedeću utakmicu MEL lige Split 1700 ponovno igra u Sloveniji, protiv Vitala u Ljubljani.