Osječanke briljantno otvorile kvalifikacije za Ligu prvakinja

Osječanke su pobijedile makedonski Dragon 14-1 u Gradskom vrtu. Osijek i Vinkovci domaćini su jedne od devet kvalifikacijskih skupina LP-a, a samo pobjednice idu u prvi krug

Nogometašice Osijeka s uvjerljivih 14-1 (7-0) svladale su u makedonski Dragon u utakmici prvog kola skupine 2 kvalifikacija za Ligu prvakinja, odigranoj u utorak na osječkom stadionu Gradski vrt.

Osijek i Vinkovci su domaćini jedne od devet kvalifikacijskih skupina Lige prvakinja, iz kojih će samo pobjednice izboriti mjesto u prvom krugu, u kojem su već izravno 23 najbolje europske ekipe.

Višestruke hrvatske prvakinje pod vodstvom Zvonimira Kolaka nadaju se plasmanu u 1/16 fiinala, a kvalifikacijski su turnir Osječanke otvorile efikasnom predstavom protiv najslabije ekipe u konkurenciji. Makedonske prvakinje su već nakon 15 minuta zaostajale za tri gola, a na poluvremenu Osijek je već vodio 7-0.

U drugom poluvremenu Osječanke su postigle još sedam golovaa, ali i primile jedan iz penala, pri čemu je crveni karton zaradila Antonela Radeljić. To je loša vijest za Zvonimira Kolaka, jer Radeljić neće imati pravo nastupa u sljedećoj utakmici, protiv Minska u srijedu 25. kolovoza (20 sati).

U pobjedi 14-1 protiv Dragona pet golova za Osijek postigla je Martina Šalek (25,45+1, 71, 80, 84), četiri puta mrežu je zatresla Maja Joščak (15, 28, 38, 83), dvaput je precizna bila Mateja Andrlić (55, 90+1), a po jedan su gol zabile Ivana Maltašić (3), Iva Culek (5) i Ivana Bojčić (49). Jedini pogodak za Makedonke je u 76. minuti iz penala postigla Atanasova.

U prvoj utakmici turnira bjeloruski prvak Minsk iznenadio je favorizirani belgijski Standard i slavio s 3-1. Nakon što u četvrtak odigraju utakmicu protiv Minska, Osječanke će u ponedjeljak, 29. kolovoza, nastup u kvalifikacijama zaključiti protiv Standarda.