PBL liga: Lončar i Planinić bili su ponajbolji u slavlju Himkija

Košarkaši ruskog Himkija slavili su na gostovanju kod Nižnij Novgoroda 86-82 u sklopu 45. tjedna ruske PBL lige. Lončar je zabio 10 koševa, a Zoran Planinić 15

Hrvatski reprezentativni dvojac Krešimir Lončar i Zoran Planinić bio je ponajbolji na parketu, te je kombinirano ubacio 25 poena, upisao devet skokova i podijelio tri asistencije.

Lončar je za 22 minute na parketu zabio 10 poena (2-5 za dvicu, 6-7 s crte slobodnog bacanja), imao je šest skokova i jednu asistenciju, dok je Planinić pridodao 15 koševa (7-14 za dvicu, 1-1 s crte bacanja), uz tri skoka i dvije asistencije za 24 minute igre.

Bila je to druga pobjeda Himkija nakon tri odigrane utakmice, dok je za Novgorod ovo bio treći poraz iz četiri utakmice.

Recimo i zanimljiv statistički podatak s utakmice da je posljednja četvrtina završila rezultatom 38-30 u korist domaćeg sastava, dok je primjerice treća dionica okončana rezultatom 14-15.